ODCZULANIE

Do problemu alergii podchodzimy w sposób odmienny od metod tradycyjnych, traktując ją jako błędną reakcję systemu opornościowego. W tym ujęciu bardziej interesuje nas przyczyna nierzeczywistej reakcji systemu, niż to na jaki czynnik występuje ta błędna odpowiedż .

Jedną z przyczyn jest zarobaczenie organizmu. Reakcje alergiczne na tle zarobaczenia są reakcją obronną organizmu która ma na celu walkę z pasożytem. Alergiczne stany zapalne powstające w organiżmie tworzą warunki prowadzące do śmierci lub wydalenia pasożytów. Rzecz w tym, że pasożyty są w stanie aktywnie ingerować w działanie systemu immunologicznego gospodarza wpływając na jego funkcjonowanie. Niestety pasożyty dzięki zdolnościom adaptacyjnym zakłócają przeciwpasożytniczy mechanizm immunologiczny, który to nie doprowadza do pozbycia się pasożytów, a tylko wywołuje odpowiedż immunologiczną. Alergia na tle zarobaczenia objawia się zaczerwienieniem skóry, świądem ,wysypką . Pasożyty , a zwłaszcza robaki, mają wyrażnie negatywny wpływ zarówno na stan poszczególnych organów i tkanek , jak i na organizm w całości. Powodują one mechaniczne uszkodzenia tkanek, sprzyjają przenikaniu do organizmu infekcji i rozwoju procesu zapalnego, a także mogą wywołąć ogólną intoksykację, anemizacje, hypowitaminozę, zaburzenia układu pokarmowego i wrażliwość organizmu z następującym ryzykiem rozwoju alergii. Na wstępnym etapie rozwoju alergii często sam proces odrobaczania prowadzi do ustąpienia alergii.

Dzięki stosowanym urządzeniom diagnostycznym jesteśmy w stanie ustalić rodzaj pasożyta a następnie skutecznie go wyeliminować.